Optymalny dobór materiału

meble na wymiar poznań

To w jaki sposób roleta będzie się prezentować we wnętrzu i jaką funkcję będzie spełniać w stosunku do światła dziennego jest w największym stopniu zależne od tego, jaki materiał zostanie użyty do jej wykonania. Możliwości w tym zakresie są bardzo szerokie.

Generalnie można wybierać spośród tkanin syntetycznych, głównie nylonu i poliestru, które są stosowane w większości tańszych rolet (zarówno tradycyjnych, jak też mini). W przypadku modeli droższych mamy szansę sięgnąć po tkaniny naturalne (len w przypadku rolet rzymskich), a także inne materiały ekologiczne (bambus, drewno).

Trafne dobranie rolet do warunków panujących w naszym domu jest kluczowe, więc warto dobrze przemyśleć sprawę. Spore znaczenie ma to, w jakim pomieszczeniu ma znaleźć się dana roleta.

W pokoju dziennym najlepiej sprawdzą się materiały transparentne, które dobrze przepuszczają światło, a równocześnie po zmroku zapewniają pełną dyskrecję. Zakrywając nimi okna w słoneczny dzień ograniczymy nagrzewanie się wnętrza, a równocześnie stworzymy przyjemny klimat.

W sypialni, a także w pokojach dziecięcych lepiej jest stosować materiał zaciemniający – podgumowany z dodatkiem specjalnej srebrnej warstwy. Taka roleta odbija promienie słoneczne i nie wpuszcza ich do środka.

Kuchnia i łazienka (o ile mamy w niej okno) to jeszcze inna grupa potrzeb. Tam sprawdzą się tkaniny typy Flock, które wyglądem i fakturą przypominają welur.

Można je wielokrotnie prać, są odporne na promienie UV i dają wrażenie większej przestrzeni. W kuchni sprawdzą się również rolety bambusowe.

ocieplanie poddasza