Z bambusa

Uniwersalne drzwi wewnętrzne poznań to dobre rozwiązanie

Moda na ekologię trwa i ma się doskonale. Nie należy się zatem dziwić temu, że ekologiczne trendy przenikają również do wzornictwa rolet. Właśnie z tego powodu konsumenci coraz częściej decydują się na rolety wykonane z materiałów naturalnych (jak choćby ze wspomnianego lnu w przypadku opcji rzymskiej). Na tym jednak nie koniec pomysłów, bo jedną z bardziej innowacyjnych koncepcji, która spotkała się z naprawdę dużym uznaniem klienteli jest wykorzystanie bambusa jako wiodącego tworzywa w rolecie. Generalnie bambus przeżywa swój czas. Można bez problemu kupić bieliznę czy skarpety wykonane z tego zdrowego i lekkiego materiału. Dlaczego zatem nie wykorzystać bambusa do stworzenia wyjątkowych i użytecznych rolet? Wygląd rolet bambusowych nasuwa jednoznaczne skojarzenia z sielskością, a przy tym klimatami mocno orientalnymi.

Gęsto plecione naturalne słomki są w tym układzie połączone cienkimi listewkami z bambusa. Całość wygląda bardzo ładnie, a przy tym jest solidna i zgodna z rytmem natury. Ludzie lubią się otaczać takimi zdrowymi przedmiotami, w których jest jak najmniej chemii. Roleta wykonana w taki sposób pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego wnętrza. Dostępne modele są zwykle wybarwione w tonacji brązów i jasnego beżu. Taka kompozycja idealnie współgra z meblami z drewna lub rattanu. Warto podkreślić, że roleta bambusowa z racji swojej budowy nie zapewnia idealnej izolacji od światła słonecznego.

Będzie ona delikatnie przepuszczać życiodajne promienie do wnętrza, ale równocześnie mieszkanie nie będzie się przegrzewać.