Zachowawcza elegancja

http://www.climowool.pl/produkty/ocieplenie-i-izolacja-dachow-skosnych.html http://kiddyfave.com/tablice-dla-dzieci,374,0.html

Okna jakie są, każdy widzi. Każdy rozumie też, że są potrzebne w domu i nie da się ich zastąpić niczym innym. Otwartą kwestią pozostaje jednak to, jak ma okno wyglądać i jakie ma spełniać zadanie poza funkcjami czysto praktycznymi. Konkretnie chodzi o to, czy okno ma przykuwać uwagę domowników oraz gości, będąc tym samym częścią dekoracji, czy też ma funkcjonować jako dyskretny dodatek do całości. Spór w tym temacie toczy się i będzie się nadal toczył, ponieważ wszyscy mamy prawo do własnego pomysłu na dom. Załóżmy teraz, że zwycięża opcja konserwatywna i będziemy starali się, aby nasze okna niespecjalnie wyrywały się do przodu. Jak uzyskać taki delikatny efekt? Na pewno trzeba zrezygnować z wszelkich efektownych, rzucających się w oczy motywów wzorniczych na roletach.

Muszą one pozostać wyłącznie w swojej roli osłony przed nadmiernym oświetleniem oraz spojrzeniami ludzi z zewnątrz. Taki rezultat uda się uzyskać poprzez zastosowanie rolet gładkich, dobranych kolorystycznie pod barwę ścian oraz mebli. Wówczas mamy roletę, która delikatnie spełnia swoje typowe zadania, a nie ma przy tym ambicji, by stać się dominującym akcentem wizualnym w pomieszczeniu. To, że ma być w pewnym sensie skromnie nie oznacza bynajmniej, że nie można sobie pozwolić na motywy eleganckie. Jak najbardziej można. Dlatego warto sięgać nie tylko po najprostsze i najtańsze materiały, ale też zastanowić się nad zamówieniem rolet o oryginalnej fakturze – żakardowej lub zamszowej. Podbije to nieco koszty urządzenia wnętrza, ale będziemy mieli u siebie coś specjalnego.